Żaden rolnik lub mała firma nasienna nie są w stanie wyprodukować takiej jakości materiału siewnego jak Top Farms Nasiona.

Witold Hadam,

Gospodarstwo Rolne Witold Hadam

Przedmieście Szperówka

woj. Lubelskie

Prowadzę gospodarstwo rolne o pow. 300 ha. Zajmuję się produkcją roślinną: dominujące gatunki to pszenica, burak cukrowy i rzepak. Do zakupu kwalifikowanego materiału siewnego podchodzę bezkompromisowo. Najważniejsza dla mnie jest jakość nasion, którą mogę zobaczyć zaraz po otwarciu worka. Nasiona muszą być równe, bez domieszek innych gatunków, bez śmieci i dokładnie zaprawione. Dlaczego tak? Wyrównanie nasion to równe wschody, łatwość zabiegów i identyczny, piękny wygląd plantacji. Kiedy rośliny są idealnie

równe, to również łatwiej wyłapać ewentualne obce rośliny na plantacji, będące pozostałością przedplonu lub przyniesione z innych pól. Dlaczego zwracam uwagę na to, czy nie ma obcych gatunków, chyba nie muszę tłumaczyć. Co do śmieci - siewnik to bardzo precyzyjny sprzęt. Dbam o niego i nie chcę go uszkodzić jakimiś kamieniami czy kawałkami drewna! Dokładność zaprawienia dobrą zaprawą to pewność zdrowia plantacji w początkowym czasie wegetacji.

W Top Farms Nasionach znajduję wszystko, czego szukam. Zarówno dobre odmiany: obecnie na polu mam zasiane pszenice: Princeps, Euclide, Hondia i Desamo jak i najwyższą jakość nasion. Porównując Top Farms Nasiona i różnych innych producentów, różnicę widać „gołym okiem”. Nasiona są równe, równomiernie zaprawione, brak śmieci i innych gatunków. Żaden rolnik lub mała firma nasienna nie są w stanie wyprodukować takiej jakości materiału siewnego. Nie mają możliwości założenia dużej plantacji nasiennej czy też wyposażenia zakładów w nowoczesny, wysoko wyspecjalizowany sprzęt. A drugi raz różnicę widzę już na polu. Rośliny są zdrowe, równe - wręcz identyczne, no i brak obcych odmian i gatunków.